PRAKAB: 100 let pražské kabelovny

PRAKAB, Pražská kabelovna, firma, která se může pochlubit stoletou historií. Založil ji slavný Emil Kolben za první republiky, přežila nacismus i komunismus, stejně jako návrat k tržní ekonomice v 90. letech a navíc bezpečně vplula do novodobých vod mezinárodního obchodu. Dnes patří k předním evropským hráčům v oblasti kabelového průmyslu. Její historii i současnost popisuje kniha PRAKAB: 100 let pražské kabelovny.

Autoři: Lukáš Berný a kolektiv (Ing. Tomáš Zieschang Ph.D., Ing. Miroslav Tesař, Ing. Lucie Hladká, Ing. Mária Tér Hradecká, Mgr. Zuzana Korbelová, Mária Machovičová)
Designed by: Pavel Fuksa, Fuksaworks
Vydáno: 16. září 2021
Vydavatel: Nakladatelství Hutter
Náklad: 2000
ISBN: 978-80-907291-7-9 (české vydání)
ISBN: 978-80-907291-8-6 (anglické vydání)

Náhled knihy:

Zajímavosti:
Kniha vyšla v anglické i české textové verzi. Součástí obsahu jsou i umělecky zpracované kódy, které po načtení speciální aplikací ožijí a rozšíří papírovou publikaci o další rozměr ve virtuálním světě. Křest knihy symbolicky proběhl v rámci oslavy ke stému výročí založení podniku 16. září 2021.

Poznámka autora:
Kniha o historii průmyslového podniku mi otevřela pohled do jiného světa, který skrývá stejně zajímavé lidské příběhy a zrcadlo dějin, jaké jsem nacházel při práci na dřívějších knihách o historii pohostinství nebo Hostivaře. Do knihy jsem přispěl především čtvrtou a pátou kapitolou, které jsou věnované vzniku a vývoji podniku od jeho založení až do sametové revoluce. Částečně také zpracováním šesté kapitoly o současnosti (a též ediční spoluprací). Ctí mi byla spolupráce se světově uznávaným grafikem Pavlem Fuksou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *